Polish Deutsch English Swedisch


Proster - pokrycia dachowe, materiały budowlane

Do prawidłowego funkcjonowania strona wymaga zainstalowania wtyczki Flash.
Aby pobrać i zainstalować plug-in Flash skorzystaj z poniższego linku:
Download Flash Player

Okna dachowe

Okna do poddaszy to najprostszy i często najtańszy sposób doświetlenia poddasza bez zmian w konstrukcji dachu. Przepuszczają one od 30% do 50% więcej światła w porównaniu z oknami pionowymi. Zaleca się aby powierzchnia szyb w zamontowanych oknach dachowych stanowiła minimum 10% powierzchni użytkowej pomieszczenia. Producenci okien połaciowych zwracają także uwagę na to, żeby wnęka okienna pod oknem była prostopadła do podłogi, a nad oknem równoległa do niej.
 
velux_wneka

Okna dachowe można montować na dachach o kącie nachylenia od 15° do 90° . Dobór rozmiaru okna zależy od kąta nachylenia połaci dachowej oraz od odległości między krokwiami. Należy przyjąć zasadę: im mniejszy kąt nachylenia tym dłuższe okno. Szerokość okna natomiast powinna być zbliżona do odległości między krokwiami, idealna sytuacja jest wtedy kiedy okno jest o kilka centymetrów węższe niż rozstaw krokwi.
 
Zobacz:
Bezpośrednio pod oknem powinno się znajdować źródło ciepła - grzejnik - zapewni to wtedy odpowiednią cyrkulację ciepłego powietrza wokół okna.
 
velux_grzejnik

Okna do poddaszy występują w kilku różnych typach. Różnią się sposobem otwierania, wykończeniem czy elementami wentylacyjnymi. Można kupić okna ewakuacyjne, wyłazowe i specjalnie zabezpieczone do kuchni i łazienek. Dodatkowo do każdego okna należy dokupić kołnierz uszczelniający, odpowiednio dobrany do rodzaju pokrycia dachowego. Inne stosujemy przy pokryciach płaskich takich jak gonty bitumiczne, a inne przy pokryciach falistych takich jak dachówka czy blacha dachówkopodobna. Okna można montować pojedyńczo lub w zestawach kombi.

W ofercie znajduje sie także szeroki wybór akcesoriów dodatkowych takich jak: rolety wewnętrzne, rolety zewnętrzne, żaluzje, markizy, moskitiery, napędy elektryczne do otwierania okien i akcesoriów, czujniki deszczu, czujniki wiatru i zamki.

Okna do poddaszy objęte są dziesięcioletnią gwarancją.
logo_fakro  FAKRO Sp. z o.o.
www.fakro.pl
logo_velux VELUX Polska Sp. z o.o.
www.velux.pl